Zakończył się pierwszy etap remontu i adaptacji budynku Polskiej Stacji Archeologicznej w Kutaisi.

W grudniu została w całości wymieniona konstrukcja dachu na zabytkowym budynku, który już niedługo będzie stanowił siedzibę Polsko-Gruzińskiej Interdyscyplinarnej Stacji Badawczej im. Prof. S. Krukowskiego w Kutaisi (Krukowski Georgian-Polish Interdisciplinary Research Center).

Partner ze strony Gruzińskiej (Narodowa Agencja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Gruzji) udostępnił obiekt natomiast prace remontowe są możliwe dzięki wsparciu Polskiej Fundacji Narodowej i Fundacja Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego „Varia”. Na przecięcie wstęgi trzeba jeszcze poczekać ale cieszymy się z tego pierwszego kroku.